9 Mart 2015 Pazartesi

Telepati - Leonardo Patrignani (Yorum)                   

                   Kitabın Adı: Telepati
                   Yazar: Leonardo Patrignani
                   Çevirmen: Çiğdem Casagrande
                   Yayınevi: Pegasus Yayınları
                   Sayfa Sayısı: 352
                   Baskı Yılı: 2014


   Alışılmış konulardan biraz daha farklı ve çok güzel kurgulanmış bir kitaptı. Gerçekçi anlatılımıyla günlerce Çoklu Evrenler hakkında düşündürdü evde ve okulda herkesle bu konudan bahsedecek kadar inandırıcıydı. Gelelim kitabımızın konusuna: 

  Alex ve Jenny farklı ülkelerde yaşayan iki genç. Uzun zamandan beri birbirleriyle iletişim içindeler ancak telepatik olarak iletişim kuruyorlar. Zihinlerinde birbirlerini görüyorlar konuşuyorlar ve zamanla birbirlerini merak ediyorlar ve buluşma kararı veriyorlar. Alex zor da olsa parayı buluyor ve yola çıkıyor. Zihinlerinde görüşüp buluşma yeri ayarlıyorlar ve büyük bir heyecanla oraya gidiyorlar. Ancak geldiklerinde ikisi de aynı noktada durmasına rağmen birbirlerini göremiyorlar. Bunun nedeni de Çoklu Evren. Alex ve Jenny farklı evrenlerdeler. Birçok farklı evren, farklı seçimlerle oluşmuş farklı yaşamları vardır. Zamanla ikisinin de güçleri artacak ve olaylar karışacaktır. 

Alex ve Jenny dünyanın kurtuluşu için çok değerlidirler ancak bunun ne anlama geldiğini çözmek onlar için çok zor olacaktır. Acaba evrenden evrene geçiş sağlayabilecekler mi? Alex ve Jenny buluşabilecekler mi? Bunların cevabını vermeyi isterdim ama o zaman kitaba bir şey kalmaz. Kitabın sonu biraz bilindikti bu nedenle puan kırdım ancak yine de yazar çok güzel yazmış. Bence kesinlikle okumalısınız konusuyla sizi etkisi altına alacak ^-^

Puanım: 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder