26 Ekim 2015 Pazartesi

KVBT 14. Tur 4. Gün: Lanetli | Jennifer L. Armentrout ile Röportaj      Çok sevilen yazar Jennifer L. Armentrout ile bir görüşme yapmayı çok istedik. Eminim ki herkesin pek çok sorusu vardı ancak tabi ki yazara ulaşmak hiç kolay olmuyor ve biz de ulaşamadık. Ama blog turumuzda bir röportaja yer vermeyi çok istedik bu nedenle biz de çeviri yapmaya karar verdik. Bu röportaj çeviridir ve röportajın orijinali Love Between the Sheets isimli bloga aittir. Keyifli okumalar!


1) Neden bir yazar olmaya karar verdin? 

Hep bir yazar olmak istemiştim. Lisedeyken derse dikkatimi vermezdim çünkü genellikle kısa hikayeler yazardım. Birkaç yıl önce ciddi bir şekilde yazmaya karar verdim. İlk kitabım olan Melez'i yazdım.

2) Pek çok farklı türde kitaplar yazdın. Bu türlerin içinde favorin var mı?

Favori kitap türüm şu anda üzerinde çalıştığım olabilir ama kitaptan kitaba değişir. Şu anda Karanlık Elementler Serisi'nin üçüncü kitabını yazıyorum ki bu genç yetişkinlere paranormal bir kitap. Bununla birlikte şu anda favori türüm genç yetişkin ve paranormal kitaplar.

3) Birçok güzel karakter yazdın. İçlerinde favorin var mı? 

Favorimi seçmek zor çünkü bütün karakterlerimi farklı nedenlerden dolayı seviyorum. Alex ve Ivy benim iki favori bayan karakterim çünkü sertler.

4) Bütün karakterin içinde hangisini daha çok beğeniyorsun?

Bütün bayan karakterlerimi sevdiğimi söylemek isterim çünkü son derece yakışıklı adamları kendilerine çekiyorlar. Ama ben gerçekten onlar gibi değilim, ben alaycıyım ve bazı karakterlerim de bu şekilde. 

5) Lanetli için ne tür araştırmalar yaptın? Yeni ve heyecanlandırıcı bir şeyler var mıydı? 

Detayları daha gerçekçi yapabilmem için o ortamlarda bulunmayı seviyorum. Bu yıl New Orleans'a gittim ve Lanetli için gerçekten uygun bir şehir olduğunu düşündüm. Ren ve Ivy için mükemmel bir şehirdi. 

6) Paranormal olaylara inanıyor musun? 
  
Supernatural izlerken paranormal olaylara inanıyorum. Dean her şeye inanmamı sağlar.

7) Lanetli'deki isimler nasıl bir önem taşıyor? Senin için özel bir anlamları var mı? 

Kitaplarımdaki karakterlere isim seçmede berbatımdır. Genellikle özel bir anlam taşımıyorlar bana doğru görünen ismi seçiyorum.

8) Yazması diğerlerine göre daha zor olan bölümler var mıydı? Aşk, aksiyon vb.?

Bence aksiyon bölümlerini yazmak daha zor çünkü olayların ve hamlelerin gerçekçi olup olmadığını düşünüyorum. 

9) Üzerinde çalıştığın projeleri bizimle paylaşabilir misin? 

Şu anda Karanlık Elementler Serisinin üçüncü kitabını yazıyorum. Lanetli, The Return ve Fall With Me'nin yakında bültenleri var.

10) Genç haline hangi tavsiyeyi verirdin? 

Saçını siyaha boyama derdim. Bana yakışmamıştı. 
1 yorum:

tunç Mert dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

Yorum Gönder